mohebbi
12 دی 1401 - 14:10

باید از موازی کاری فرهنگی جلوگیری شود

بندرعباس - امام جمعه بندرعباس با تأکید بر ضرورت پرهیز از موازی کاری فرهنگی در هرمزگان، گفت: هرمزگان جزو ۱۰ استان منتخب تدوین مهندسی فرهنگی کشور است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام محمد عبادی زاده در نشست مدیران مدارس علمیه استان و معاونین مدیریت حوزه علمیه هرمزگان که در سالن اجتماعات دفتر امام جمعه بندرعباس برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به وجود کاستی ها و مشکلات مالی و محدودیت های خاص در اداره مدارس اما با برنامه ریزی مدیران شاهد ارائه خدمات به طلاب در سراسر استان هستیم.

وی افزود: یکی از مسائل مطروحه که در دستور کار بنده است، سرکشی، حضور و ارتباط مستمر با طلاب و روحانیون در مدارس سراسر استان هرمزگان است.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان یادآور شد: یکی از دغدغه های قشر روحانیت، موازی کاری در امور فرهنگی میان دستگاه های مربوطه است که بایستی با ارائه راهکار های درون استانی قابل حل است.

حجت‌الاسلام عبادی زاده با بیان اینکه در خصوص اختصاص مسئولیت های اجتماعی صنایع بزرگ، عنوان کرد : در طول دو سال اخیر توفیقات بسیار خوب در جلب این مهم در استان هرمزگان انجام گرفته است و روند کمک ها از واگذاری اعتبارات ویژه مسئولیت اجتماعی در حوزه های بهداشت و درمان، ورزش و عمرانی با همکاری نمایندگان مجلس و استاندار با حساسیت دنبال می‌شود.

امام جمعه بندر عباس ادامه داد : یکی از مشکلات در اختصاص اعتبارات در حوزه مسئولیت اجتماعی توازن توزیع است. در توازن توزیع باید در دو حوزه فرهنگ عمومی و فرهنگ دینی ایجاد شود، افزود : این مشکل باید با کار کارشناسی و با تلاش مضاعف انجام گیرد.

وی با بیان اینکه در بخش مهندسی فرهنگی جز ۱۰ استان برتر هستیم، اظهار کرد: با برشی استانی از مهندسی فرهنگی کشور و کار کارشناسی در این عرصه توفیقاتی برای استان به دست آمد.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان تأکید کرد: مسائلی همچون کشف حجاب علنی که با آن روبرو هستیم دغدغه بسیاری از بانوان و آقایان در سطح کشور است و نیازمند تصمیم گیری در سطح کلان است و باید تدابیری اندیشیده شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 949984